На початку квітня державна програма реімбурсації ліків, яка надає можливість пацієнтам з хронічними захворюваннями отримувати ліки безоплатно або невеликою доплатою виповнюється 5 років. За цей час програмою скористалося понад 4,6 мільйона людей. У цьому році НСЗУ планує розширити перелік ліків у програмі за напрямом «Розлади психіки та поведінки».
За п’ять років «Доступні ліки» розширилися більше ніж удвічі:
- 2019 рік – 258 найменувань;
- 2024 рік – 532 найменування.
Програма починалася з трьох напрямів: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальна астма, а зараз вона включає вже дев’ять напрямів:
- серцево-судинні (в т.ч. для профілактики інсультів та інфарктів);
- діабет І і ІІ типу, нецукровий діабет;
- хронічні обструктивні захворювання легень, бронхіальна астма;
- розлади психіки та поведінки, епілепсія;
- хвороба Паркінсона.
- знеболювальні для паліативних хворих;
- імуносупресивні препарати;
- тест-смужки для вимірювання рівня цукру;
- препарати інсуліну.
Кілька цікавих статистичних даних від НСЗУ:
- Кількість аптек, які беруть участь у програмі, збільшилася з майже 8 000 у 2019 році до 14 698 у 2024-му.
- Якщо в 2019 році українці погасили 9 млн електронних рецептів на ліки за програмою, то в 2023 – понад 12 млн.
- 5,2 млрд грн виділено на реімбурсацію ліків у держбюджеті-2024.
Джерело інформації: НСЗУ
.